Apie projektą

Lietuvių kalbos skaitmeniniai ištekliai: elektroninis lietuvių-vokiečių-lietuvių kalbų žodynas

Projekto „Lietuvių kalbos skaitmeniniai ištekliai: elektroninis lietuvių–vokiečių–lietuvių kalbų žodynas“ tikslas – parengti šiuolaikinius elektroninės leksikografijos standartus atitinkantį kokybišką, patikimą ir patogų naudoti elektroninį lietuvių–vokiečių kalbų žodyną, kuris tarnaus visuomenės poreikiams bei stiprins lietuvių kalbos reprezentaciją internete ir taip užpildys spragą dvikalbės elektroninės leksikografijos su lietuvių kalba srityje.

Žodynu patogiai galės naudotis ne tik vokiečių kalbos besimokantys ir ją aktyviai vartoti norintys lietuviai, bet ir pasaulio baltistikos centruose lietuvių kalbos besimokantys studentai, mokantys vokiečių kalbą.

Kol kas numatyta projekto trukmė iki 2023 m. birželio mėn. Per šį laikotarpį planuojama parengti apie 6000 tūkstančių žodyno straipsnių. Žodyno apimtį smarkiai išplečia straipsnių viduje pateikiami žodžių junginiai ir kolokacijos. Daugumos jų vartosena iliustruota pavyzdžiais, atrinktais naudojant lietuvių kalbos tekstynus.

Tolesniame projekto etape įdiegus vokiškų žodžių paieškos sistemą elektroninį žodyną bus galima naudoti ir vokiečių–lietuvių kalbų kryptimi.

Projektas vykdomas bendradarbiaujant Vilniaus Universiteto Filologijos fakulteto Baltijos kalbų ir kultūrų instituto Vokiečių filologijos katedros, Taikomosios kalbotyros instituto Lietuvių kalbos katedros ir Frankfurto Goethe universiteto Empirinės kalbotyros instituto mokslininkams.

Projektą finansuoja Vilniaus universiteto Mokslo skatinimo fondas.